Özgü Hukuk Bürosu; 2006 yılında Özgür ÖZTÜRK tarafından kurulmuştur.

Hizmet verdiği alanlarda, geniş deneyimlere sahip yetkin bir hukukçu kadrosu bulunmaktadır.  Hukuk birimlerimizde; deneyimli avukatlar, emekli hakimler, akademisyenler ve uzmanlaşmış danışmanlarla çözüm odaklı bir anlayış çerçevesinde, ulusal ve uluslararası iş ortamında müvekkillerinin ihtiyaç duyduğu çözümleri geniş bir hukuki bilgi birikimine dayalı olarak gerçekleştirmektedir.

Çalışma gruplarımız; başta İdare Hukuku, Ceza Hukuku, Vergi Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Ticaret Hukuku, Aile Hukuku, Tüketici ve Maden Hukuku alanlarında etkinlik göstermekte, İcra-İflas Hukuku, Sağlık Hukuku, Çevre Hukuku, Fikri ve Sınai Haklar ile Gayrimenkul, Kamulaştırma gibi spesifik bir çok hukuk alanında da hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunmaktadır.

Hukuk büromuz; özenli çalışmayı ilke edinen, hızlı ve doğru kararlar alabilmeyi ön planda tutan, müvekkil ile sürekli iletişim halinde hareket etmeyi benimseyen, dinamik ve alanında uzman olan bir takımdan oluşmaktadır. Bu inançlarla verdiğimiz hizmetler, müvekkillerimizle güvene dayalı güçlü ilişkiler kurmamıza imkân sağlamıştır. Kurumsal ve bireysel müvekkillerinin başarısını daha ileri seviyelere taşıyabilmek için değişen ve ilerlemekte olan hukuk düzeninin yanı sıra, diğer sektörleri de yakından takip etmekte olan büromuz, her bir müvekkilini “takım arkadaşı” olarak kabul etmekte ve kaliteli bir hizmet verebilmek için sahip olduğu kararlılığı “sonuç odaklı” olacak şekilde sürdürmektedir.

ÖZGÜ HUKUK AİLESİ OLARAK, Müvekkillerimizin başarısını kendi başarımızdan önde görmekteyiz. Müvekkillerimizin sorunu bizim sorunumuzdur. Bu nedenle, müvekkillerimizin değişen hukuki ihtiyaçlarına göre daha doğru ve etkin bir şekilde çözüm bulabilmek için müvekkillerin faaliyet göstermiş olduğu sektördeki tüm gelişmeler birebir takip edilmektedir.

ÖZGÜ HUKUK BÜROSU, tüm teknolojik alt yapısı ve network ağı ile hukuki hizmet sunmakta olup  müvekkillerinin değişen ihtiyaçlarına uygun olarak hizmet ağını geliştirmeye, çağın gerektirdiği yenilikçi akıma uygun hareket etmeye ve etkin hizmet sunmaya kararlı bir şekilde yoluna devam etmektedir.